Kotlebovci navrhujú znížiť počet poslancov NRSR zo 150 na 100

NR SR. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 8. januára (TASR) - Poslanci Národnej rady SR za ĽSNS navrhujú znížiť počet zákonodarcov zo 150 na 100. Dosiahnuť to chcú ústavným zákonom, na ktorého prijatie treba aspoň 90 hlasov. Bez koalície nemá šancu na úspech.

O návrhu hovorili na tlačovej konferencii v NR SR, kde líder strany Marian Kotleba vyzval SaS na podporu zníženia počtu poslancov. Pripomenul, že SaS svojho času tiež presadzovala tento návrh. Dala o tom hlasovať aj v referende, ktoré iniciovala, ale nebolo úspešné. Ľudia v ňom podľa Kotlebu zníženie podporili.

Kotleba tiež poukázal na nedávne vyjadrenie predsedu SaS Richarda Sulíka, že by sa o počte poslancov mohlo opäť hovoriť. ĽSNS svoj návrh nemá predrokovaný. Podľa Kotlebu by ho však mohli podporiť strany SaS a OĽaNO, keďže obe o tejto téme už v minulosti hovorili.

Kotlebovci vyčíslili, že znížením počtu poslancov NR SR by štát za jedno volebné obdobie ušetril približne 18 miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.