Anglicizmom roka je TOTO slovo

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Berlín 30. januára (TASR) - Výraz "influencer" (ovplyvňovač) sa stal v Nemecku anglicizmom roka 2017, čím pribudol do zoznamu čoraz používanejších anglických slov v nemčine.

Výraz pre človeka s významným vplyvom vzhľadom na jeho silnú prezentáciu a prestíž na sociálnych sieťach je u nemecky hovoriacich osôb čoraz populárnejší a vypĺňa medzeru v ich slovnej zásobe pre tento súčasný fenomén, uviedol v utorok lingvista a predseda poroty Anatol Stefanowitsch.

Na druhom mieste je slovo "blockchain", čo je decentralizovaná technológia používaná aj ako účtovná kniha kryptomien. Na tretej priečke sa umiestnil výraz "nice" (milý, pekný...), populárny medzi nemeckou mládežou, oznámila porota na Slobodnej univerzite v Berlíne.

O titul anglicizmu roka súťažilo celkovo 51 slov. V roku 2016 sa anglicizmom roka stal iný s internetom spojený fenomén, "fake news" (falošné správy), dodáva agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.