Dôchodca strieľal na policajtku, zmýlil si ju s podvodníčkou

Ilustračné foto Foto: TASR

Berlín 5. februára (TASR) - Deväťdesiatročný dôchodca na západe Nemecka strieľal puškou na policajtku, ktorú považoval za podvodníčku. Príslušníčka polície pri incidente utrpela akustický šok. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Dôchodcu z obce Glashütten v spolkovej krajine Hesensko neznámi podvodníci v nedeľu oklamali, keď predstierali, že sú policajti.

Povedali mu, že hotovosť, ktorú mal v dome, nie je v bezpečí a mal by ju odovzdať polícii. Dôchodca im uveril a zlodeji odišli s tisíckami eur.

Keď sa napokon objavila skutočná policajná hliadka, okradnutý muž predpokladal, že sa opäť vrátili podvodníci a začal strieľať z pušky, ktorú mal v legálnej držbe.

Tamojšia polícia uviedla, že v regióne v poslednej dobe zaznamenali viacero podobných prípadov, v ktorých sa falošní policajti zamerali na okradnutie starších ľudí.

Páchatelia takýchto činov dokážu utajiť svoje skutočné telefónne čísla tak, že sa ľuďom na displeji zobrazí núdzová linka 110 alebo číslo miestnej policajnej stanice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.