Lídri budú v Bruseli hovoriť aj o zložení europarlamentu

Na snímke v popredí predseda vlády SR Robert Fico, vľavo podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák a vpravo minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter prichádzajú na zasadnutie vlády SR 14. februára 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 14. februára (TASR) - Európski lídri budú na budúcotýždňovom (23. 2.) neformálnom zasadnutí v Bruseli diskutovať o zložení europarlamentu a prioritách viacročného finančného rámca. Slovenskú delegáciu povedie predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), schválila to v stredu vláda.

Témou stretnutia hláv štátov a predsedov vlád bude zloženie Európskeho parlamentu po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. Europoslanci navrhli časť 73 britských kresiel rezerovovať pre budúcich členov a časť prerozdeliť. Lídri budú rokovať aj o možnosti nadnárodného volebného obvodu, ktorú europarlament odmietol.

Štátni predstavitelia sa budú venovať aj politickým prioritám viacročného finančného rámca po roku 2020. Diskusia lídrov bude vstupom do pripravovaného návrhu Európskej komisie, ktorý má byť predložený 29. mája 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.