Producentka filmu Čiara vyjadruje podporu investigatívnym novinárom

Na snímke producentka Wanda Adamík Hrycová. Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 2. marca (TASR) - Film Čiara producentky Wandy Adamík Hrycovej a režiséra Petra Bebjaka bol nominovaný na národnú filmovú cenu Slnko v sieti v 13 kategóriách. Ide o najvyšší počet nominácií spomedzi minuloročných slovenských filmov. O ocenenie sa bude uchádzať v kategóriách Najlepší hraný film, réžia, ale i v kategóriách najlepší scenár, kameramanský výkon, strih, zvuk, hudba, architekt-scénograf, kostýmy i masky. O Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe zabojuje Tomáš Maštalír, vo vedľajšej úlohe zas Andy Hryc. Kristína Kanátová bola nominovaná na Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

"Som nesmierne dojatá a hrdá, že sme dosiahli takýto úspech. Musím však povedať, že v súčasnej situácii som zároveň aj mimoriadne znepokojená z toho, že korupcia a ohrozovanie slobody slova a prejavu nie je len autorskou fikciou, ale aj realitou dnešných dní," hovorí producentka filmu, od ktorej pochádza námet k filmu. "Rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej by som touto cestou chcela vyjadriť úprimnú sústrasť. No zároveň chcem prejaviť aj podporu novinárom, autorom, filmárom a všetkým, ktorí sa nebojácne usilujú odhaľovať nespravodlivosť a zločiny, ktoré sa tu dejú," reaguje na aktuálnu situáciu Wanda Adamík Hrycová.

Víťazi ocenenia Slnko v sieti budú vyhlásení na slávnostnom udeľovaní cien v piatok 6. apríla. Okrem ocenení, o ktorých rozhodli členovia Slovenskej filmovej a televíznej akadémie, bude počas galavečera udelená aj cena za Výnimočný prínos slovenskej kinematografii. Do hlasovania sa v diváckej ankete môže zapojiť aj verejnosť.

TASR informovala za tvorcov filmu Čiara Monika Želasková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.