V Budapešti rokujú predsedovia parlamentov Vyšehradskej štvorky

Posilňovanie úlohy národných parlamentov v rámci EÚ je hlavnou témou schôdzky predsedov zákonodarných zborov krajín Vyšehradskej štvorky (V4), na ktorú do Budapešti pricestoval v piatok 2. marca 2018 predseda Národnej rady SR Andrej Danko (uprostred). Foto: TASR Ladislav Vallach

Budapešť 2. marca (TASR) - Posilňovanie úlohy národných parlamentov v rámci EÚ je hlavnou témou piatkovej schôdzky predsedov zákonodarných zborov krajín Vyšehradskej štvorky (V4), na ktorú do Budapešti pricestoval predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

Spoločné rokovanie predsedu českého Senátu Milana Štěcha, predsedu Poslaneckej snemovne Radeka Vondráčka, predsedu maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra, predsedu dolnej komory poľského parlamentu Mareka Kuchciňského, predsedu poľského Senátu - hornej komory parlamentu - Stanislawa Karczewského a predsedu slovenského parlamentu A. Danka sa bude týkať ďalej rozvoja medziparlamentnej spolupráce naprieč štátmi V4.

Predsedovia budú diskutovať aj o hodnotovom kontexte budúcnosti EÚ.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.