Nemecký výrobca autokomponentov vytvorí vo V. Krtíši pracovné miesta

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Banská Bystrica/Veľký Krtíš 5. marca (TASR) – Výrobca automobilových komponentov SAM automotive z Nemecka plánuje vybudovať vo Veľkom Krtíši nový závod. Postupne by mal v ňom zamestnať viac než 800 ľudí. TASR o tom informovala Anna Weissová z banskobystrickej spoločnosti Wesconi, ktorá investíciu pre nemeckú spoločnosť konzultačne aj projekčne zastrešovala.

SAM automotive production patrí do skupiny SAM automotive group, ktorú tvoria štyri výrobné spoločnosti (tri v Nemecku a jedna v Mexiku). Spoločnosť je svetovým dodávateľom exteriérových hliníkových komponentov pre popredných výrobcov automobilov.

„Našim cieľom je založenie novej výrobnej spoločnosti SAM automotive Slovakia pre zvýšenie výrobných kapacít, konkurencieschopnosti a dostupnosti k obchodným partnerom,"
uviedol k investícii Dirk Fischer, zo skupiny SAM Automotive.

Nový závod bude zameraný na výrobu hliníkových dverových líšt a strešných nosičov pre automobily. Medzi odberateľov slovenského závodu budú patriť predovšetkým spoločnosti VW Slovakia, Audi a Mercedes Benz Maďarsko.

„SAM automotive pri svojom rozhodovaní zvažovala viacero lokalít a nakoniec sa rozhodla pre Slovensko. Jedným z rozhodujúcich faktorov bolo aj veľmi dobré postavenie Slovenska v automobilovom priemysle,"
vysvetlil konateľ Wesconi Werner Schmitz.

Výrobné priestory vo Veľkom Krtíši sú už pripravené. Celkovo však projekt predpokladá výrobné priestory v rozlohe približne 30.000 štvorcových metrov, čo si bude vyžadovať ďalšiu výstavbu. „V prvej fáze – v priebehu 2. štvrťroku 2018, budú postupne inštalované nové stroje a technológie. Následne sa začne s jednoduchšou montážou komponentov," hovorí Stefan Schulze, viceprezident skupiny v oblasti Industrial Engineering zo SAM automotive. Predpoklad dosiahnutia plnej kapacity výroby by mal byť začiatkom roku 2023.

Investícia Slovensku prinesie približne 800 nových pracovných miest, pričom v tomto roku je plánované zamestnať okolo 150 ľudí. "Obsadzované budú pozície vo výrobe, ale aj v administratíve. Najskôr by mali prebehnúť výberové procesy na kľúčové pozície v podniku a najväčší nábor zamestnancov sa predpokladá od mája tohto roka," informuje manažérka projektu Marianna Simonidesová z Wesconi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.