Maďarská ekonomika vo 4. kvartáli zrýchlila

Ilustračná snímka. Foto: hirportal.sikerado.hu

Budapešť 6. marca (TASR) - Rast maďarského hospodárstva sa v poslednom štvrťroku minulého roka zrýchlil tak, ako to naznačil predbežný odhad. Vyplýva to zo spresnených údajov centrálneho štatistického úradu v Budapešti.

Hrubý domáci produkt (HDP) susednej krajiny bez úpravy o sezónne a kalendárne vplyvy sa za tri mesiace do konca decembra 2017 zvýšil o 4,4 %. To je viac ako jeho nárast o 3,9 % v 3. kvartáli. Tento výsledok sa zhoduje s predbežným odhadom, ktorý štatistici uverejnili 14. februára.

Hlavný podiel na raste HDP mali sektor služieb a stavebníctvo.

Po očistení od sezónnych a kalendárnych vplyvov HDP Maďarska v poslednom štvrťroku 2017 vzrástol o 4,9 % po 4,3-% zvýšení v období júl-september. Spresnený HDP za 4. kvartál bol revidovaný smerom nahor z pôvodných 4,8 %.

V medzikvartálnom porovnaní maďarská ekonomika v posledných troch mesiacoch vlani expandovala o 1,3 %, zatiaľ čo v 3. štvrťroku jej výkon stúpol o 1 %. Aj v tomto prípade štatistici potvrdili predbežný odhad.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.