Rolls-Royce Holdings sa vlani vrátil k zisku

Rolls Royce, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Londýn 7. marca (TASR) - Britský výrobca motorov Rolls-Royce Holdings v stredu oznámil, že sa v minulom roku 2017 dostal z červených čísiel a dosiahol zisk pred zdanením. V tomto roku 2018 očakáva rast tržieb o stredne veľké jednociferné číslo.

Britský holding zaznamenal za 12 mesiacov do konca decembra 2017 zisk pred zdanením vo výške 4,9 miliardy libier (5,49 miliardy eur), zatiaľ čo rok predtým vykázal stratu 4,64 miliardy GBP.

Rolls-Royce však oveľa pozornejšie sleduje vývoj tzv. základného prevádzkového zisku, v ktorom nie sú zahrnuté jednorazové položky a menové výkyvy. Ten vlani vzrástol o 31 % na 1,7 miliardy GBP. Tržby spoločnosti minulý rok stúpli o 9 % na 16,31 miliardy Rolls-Royce ďalej informoval, že v rámci zjednodušenia štruktúry podnikania, ktorú avizoval v januári, sa zameria na reštrukturalizáciu riadenia prevádzky, podporu techniky a na technologické funkcie v celej skupine.

Spoločnosť navrhuje zjednodušenú štruktúru zamestnancov s menším počtom úrovní a väčším rozsahom kontroly.

Rolls-Royce očakáva, že reštrukturalizácia prinesie významné zníženie nákladov a zvýši výkonnosť v celej skupine.

(1 EUR = 0,89165 GBP)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.