VIDEO: Smer-SD nepotvrdil, že R. Kaliňák v pondelok odstúpi

Na snímke zľava členovia predsedníctva strany Smer-SD Viktor Stromček, Martin Glváč, Juraj Blanár a Ľuboš Blaha počas tlačovej konferencie v Bratislave 8. marca 2018. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 8. marca (TASR) - Vedenie poslaneckého klubu Smeru-SD nepotvrdilo medializované informácie, či minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) v pondelok odstúpi z funkcie a že ho nahradí štátna tajomníčka Denisa Saková. Svoje kroky povie strana Smer-SD najskôr svojim koaličným partnerom.

Povedal to predseda klubu a podpredseda parlamentu Martin Glváč, ktorý neplánuje byť ministrom vnútra. Do konca volebného obdobia mieni zostať v parlamente. Podpredseda strany Juraj Blanár zopakoval, že Smer-SD chce hľadať riešenie súčasnej situácie s Mostom-Híd. Pokusy o prevrat, z ktorých Smer-SD obviňuje opozíciu, strana odmieta.

Predstavitelia Smeru-SD opäť kritizovali prezidenta SR Andreja Kisku. Nepáči sa im, že rokuje najskôr s opozíciou. "Prihlásil sa jednoznačne na stranu opozície," povedal Blanár, podľa ktorého a medzi riadkami dá čítať, že prezidentovi nešlo o rekonštrukciu vlády, ale chcel novú vládu. "Novú úradnícku vládu," poznamenal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.