Vo februári vybral štát na mýte 16,19 mil. eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 15. marca (TASR) - Vodiči nákladných áut nad 3,5 tony uhradili vo februári tohto roku za jazdu po spoplatnených cestách na mýte 16,19 milióna eur. V porovnaní s druhým mesiacom minulého roka to znamenalo nárast o 7,2 %. Vyplýva to z najnovších údajov mýtnej spoločnosti SkyToll.

Na diaľniciach a rýchlostných cestách sa pritom vo februári vybralo na mýte 11,15 milióna eur, na spoplatnených úsekoch ciest prvej triedy to bolo 5,04 milióna eur.

"Dňom s najvyšším výberom za celý mesiac bol 12. február, kedy sa vybralo 792.809 eur," priblížil manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis. Prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia zaplatili podľa jeho slov 46,9 % z celkovej sumy vybraného mýta.

Spoplatnené úseky ciest vo februári využívalo v priemere za deň 36.220 vozidiel s mýtnou povinnosťou. Oproti januáru sa ich počet zvýšil o 9,2 %.

Celkovo bolo v elektronickom mýtnom systéme k 28. februáru 2018 zaregistrovaných 260.973 palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu sa ich počet znížil o 5,4 %. "Z celkového počtu palubných jednotiek pripadlo 72,2 % na vozidlá zo zahraničia," dodal Bódis.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.