V budovách Heitmanu vlani dominovali renegociácie a expanzie

Foto: Heitman

Bratislava 19. marca (OTS) - Hoci administratívne budovy realitného fondu Heitman Aupark Tower a BBC5 v Bratislave sú už vyše dvoch rokov takmer na 100 % obsadené, vlani spoločnosť uzavrela lízingové kontrakty až na 15-tisíc štvorcových metrov. Dôvodom sú najmä renegociácie a expanzie existujúcich nájomníkov v oboch budovách.

„Dosiahnutie takého obrovského množstva renegociácií v období, keď na trh nastupuje množstvo novostavieb, je pre nás veľmi povzbudzujúce a zároveň demonštruje, že nájomníci oceňujú kvalitnú správu našich budov a klientsky servis,“ uviedol Guy Speir, riaditeľ realitného fondu Heitman, a dodal: „V roku 2018 bude pre celý trh veľkou výzvou udržať si klientov a pozíciu na tomto veľmi konkurenčnom trhu, ktorý ešte viac zaplavia novostavby. Dokážu to len majitelia etablovaných budov s kvalitnými službami, ktorí neustále počúvajú a reagujú na požiadavky nájomníkov.“

Podľa neho viacerým novým projektom chýba vybudovaná infraštruktúra, kvalitné služby v budove či v okolí od začiatku a často treba dlhý čas na zabezpečenie požadovaného kvalitného vybavenia budov.

„Nájomníci v našich budovách Aupark Tower aj BBC5 oceňujú stabilizovanú lokalitu mimo hlavných epicentier dopravných zápch alebo hlučnej výstavby. Tím Heitman dlhodobo a starostlivo vyberal aj mix retailových jednotiek tak, aby spĺňal potreby nájomníkov. V oboch budovách a ich okolí nájdu nájomníci celú škálu funkčnej infraštruktúry služieb – od umývačky áut až po potraviny, ktorá sa neustále rozvíja,“ dodal Guy Speir.

Spoločnosť Heitman verí, že kľúč k úspešnej správe budov leží v porozumení potrebám nájomníkov. Aj na základe výsledkov vlaňajšieho prieskumu spokojnosti nájomníkov v budovách Aupark Tower a BBC5 v Bratislave minulý rok pribudli šatne, sprchy a stojany na bicykle, veľkou modernizáciou prechádzajú aj výťahové systémy, ktoré zrýchlia pohyb nájomníkov v budove. Spoločnosť Heitman plánuje v tomto roku investovať aj naďalej do modernizácie budov, zmenou prejde napríklad parkovanie pre návštevníkov BBC5 či lobby v Aupark Tower. „V tomto roku sa chceme sústrediť aj na Well-co – budovanie komunity so zamestnancami nájomníkov. Vytváranie príjemného miesta na prácu, kde ľudia radi trávia svoj čas a tvoria priateľstvá aj mimo pracovných tímov, môže pomôcť udržať zamestnancov a zvýšiť ich produktivitu,“ povedala Lucia Šimková, lízingová manažérka spoločnosti Heitman v Bratislave. Heitman v tomto roku pripraví pre zamestnancov pravidelné eventy ako napríklad lokálne trhy, súťaže či drobné prekvapenia na Valentína či Vianoce.

Prenájom kancelárskych priestorov v budovách BBC5 a Aupark Tower v roku 2017:
• Celkovo 15 000 m2, z toho 12 500 m2 tvorili renegociácie
• Expanzie napríklad T.O.P. AUTO SLOVAKIA (BBC5) a O2 (Aupark Tower)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.