Výbuch chemičky v Kralupoch nad Vltavou si vyžiadal šesť mŕtvych

Foto:

Praha 22. marca (TASR) - Najmenej šesť mŕtvych a niekoľko ťažko zranených si vyžiadal výbuch, ku ktorému došlo vo štvrtok v areáli chemických závodov v českom meste Kralupy nad Vltavou. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Explózia v areáli chemičky Synthos sa ozvala okolo 10.00 h. Nastala zrejme v časti chemických výrob.

Starosta mesta Petr Holeček uviedol, že explodovala nádrž, ale ďalšie nebezpečenstvo nehrozí a obyvatelia v okolí nie sú obmedzení.

"Podľa prvých informácií od hasičských jednotiek bolo nájdených šesť mŕtvych osôb. Ďalší sú zranení. Viac informácií zatiaľ nemáme," uviedla hovorkyňa hasičov Vladimíra Kereková.

"Vyslali sme štyri posádky záchranárov a vrtuľník. Podrobnejšie informácie zatiaľ nemáme," uviedla pre Novinky hovorkyňa záchranárov Petra Effenbergerová.

Chemička Synthos je poľská súkromná spoločnosť, ktorá je podľa svojej webovej stránky výrobcom emulzného kaučuku a spenovateľného polystyrénu. Hasiči tam zasahovali už v roku 2005, keď sa pri výbuchu zranili dvaja ľudia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.