Na majstrovstvách SR v boccii aj BC5, vyhlásia Boccistu roka

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 19. apríla (TASR) - V sobotu sa v Bratislave uskutočnia ôsme majstrovstvá Slovenska zdravotne znevýhodnených športovcov v boccii. Súťažiť sa bude v kategóriách tímov BC1/2 a párov BC3, BC4 a BC5.

Svoju účasť na podujatí potvrdili najlepší slovenskí hráči, vrátane zlatých paralympionikov z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro a minuloročných majstrov Európy. Rekordérmi v počte titulov sú Robert Mezík a Tomáš Král s piatimi triumfami, Robert Ďurkovič a Martin Strehársky zvíťazili štyrikrát.

Na turnaji sa zúčastní 48 hráčov, premiéru na národnom šampionáte bude mať kategória BC5. Jeho súčasťou bude aj slávnostné vyhlásenie desiateho ročníka ankety Boccista roka 2017. Zároveň sa tu uskutoční aj výstava kompenzačných pomôcok. Informovala o tom webová stránka Slovenského paralympijského výboru.

Dejiskom šampionátu, ktorý organizuje Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, bude Športová hala FTVŠ UK v Bratislave. Zápasy v skupinách sa začnú o 9.15 hod.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.