VEĽKÁ EVAKUÁCIA v Štúrove: Pyrotechnici našli funkčné letecké bomby

Policajní pyrotechnici prehľadávajú pole v Štúrove. Foto: TASR Polícia SR

Štúrovo 20. apríla (TASR) – Polícia začala evakuovať obyvateľov Ulice kozmonautov v Štúrove. Dôvodom je nález funkčných leteckých bômb. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že pre ľudí je pripravený hasičský autobus.

Policajní pyrotechnici prehľadávajú pole v Štúrove. Vo štvrtok 19. apríla bolo na operačné stredisko polície nahlásené, že sa na poli v katastrálnom území mesta nachádza munícia. Na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá ho do príchodu pyrotechnikov zabezpečila. „Pyrotechnici zaistili dva ručné granáty a jednu delostreleckú strelu. Následne vykonali prehliadku blízkeho okolia pomocou detektoru kovov, ktorý zaznamenal ďalší nález," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Na mieste sa našli ďalšie štyri funkčné ruské letecké bomby z druhej svetovej vojny vážiace 100 kilogramov.

Miesto nálezu je zabezpečené, pyrotechnici v prehliadke pokračujú aj v piatok. Zaistená povojnová munícia bude prevezená na bezpečné miesto, kde bude zneškodnená. „Polícia bude dohliadať aj na bezpečnosť obyvateľov dotknutého miesta. Pri prevoze munície bude vytýčená trasa, bude potrebná uzávierka cesty," povedala Bruchterová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.