Polícia zasiahla proti protestujúcim študentom Parížskej univerzity

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Paríž 20. apríla (TASR) - Francúzska polícia zasiahla v piatok v skorých ranných hodinách voči asi stovke študentov, ktorí už mesiac v priestoroch Parížskej univerzity protestovali proti sprísneniu pravidiel zápisu na vysoké školy. Informovala o tom agentúra DPA.

K policajnému zásahu došlo v objektoch Univerzity Paríž 1 Panthéon-Sorbonne, nachádzajúcich sa v 13. parížskom obvode Tolbiac.

Parížska polícia v rámci tejto evakuácie priestorov, ktorá prebehla "pokojne a bez incidentu", zadržala jedna osobu.

O policajný zásah požiadalo vedenie univerzity už pred vyše týždňom. Ako dôvod uviedlo vážne poškodenie priestorov, z čoho obvinili niektorých protestujúcich študentov považovaných viac za protivládnych aktivistov.

Francúzsky minister vnútra Gérard Collomb na sociálnej sieti Twitter v súvislosti s policajnou akciou napísal, že "bude všade obnovený zákon a poriadok".

V posledných týždňoch zablokovali študenti prístup alebo narušili vyučovanie v niekoľkých ďalších univerzitných areáloch vo Francúzsku. Dôvodom bol protest proti zmenám v pravidlách prijímania, ktoré by mohli ohroziť prijatie absolventov stredných škôlna na verejné univerzity.

DPA pripomína, že študentské protesty v Tolbiacu sa konajú v čase rozsiahlych protestov proti ekonomickým reformám prezidenta Emmanuela Macrona a 50. výročia študentských protestov v Paríži z mája 1968.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.