FIFA vyplatí africkým účastníkom MS finančné odmeny v predstihu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Káhira 1. mája (TASR) – Medzinárodná futbalová federácie (FIFA) poskytne piatim africkým futbalovým federáciám v predstihu zhodne po 2 miliónoch dolárov na vyplatenie hráčskych odmien pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Rusku.

Konfederácia afrického futbalu vyhlásila, že dohoda s futbalovými zväzmi Egypta, Maroka, Nigérie, Senegalu a Tuniska má predísť problémom s vyplácaním hráčskych odmien, ktoré “výrazne poškodili povesť afrického futbalu na MS 2014 v Brazílii."

Kamerunčania pre finančné nezhody prišli do dejiska MS neskôr, hráči Nigérie bojkotovali tímový tréning a krízu v tíme Ghany vyriešili až tri milióny dolárov, ktoré v hotovosti poskytla vláda. Každá z 32 účastníckych krajín MS dostane od FIFA pred turnajom 1,5 milióna dolárov na zabezpečenie prípravy tímov. Po skončení turnaja im FIFA vyplatí účastnícke odmeny vo výške minimálne 8 miliónov dolár, pričom prémia za víťazstvo predstavuje až 38 miliónov dolárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.