Náčelník generálneho štábu potvrdil rozsudky smrti nad 11 talibmi

Ilustračné foto. Foto: TASR AP

Islamabad 5. mája (TASR) - Náčelník generálneho štábu pakistanskej armády Kamar Džavíd Badžva potvrdil rozsudky smrti nad jedenástimi - podľa svojich slov - "tvrdými" teroristami, ktorých vojenský súd uznal za vinných z toho, že v posledných rokoch podnikli niekoľko útokov s desiatkami obetí na životoch. Zahynulo pri nich dovedna 60 civilistov a príslušníkov bezpečnostných jednotiek. Informuje o tom agentúra AP.

V sobotnom vyhlásení pakistanskej armády sa píše, že generál Badžva schválil aj uväznenie troch ďalších osôb za ich podiel na teroristických činoch. Armádne komuniké spresňuje, že 11 odsúdených členov pakistanského Talibanu (Tehríke Tálibán Pákistán) zabilo v rámci rôznych útokov na území krajiny 36 civilistov a 24 vojakov.

Vojenské súdne procesy sú v Pakistane pre verejnosť neprístupné, avšak obvinení si môžu najať právnikov.

Pakistan obnovil vojenské súdy pre obvinených militantov a zrušil moratórium na výkon trestu smrti po útoku na školu v meste Pešávar z roku 2014, pri ktorom bolo zabitých vyše 150 ľudí, väčšinou mladých študentov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.