Prechádzková míľa v košickom Kulturparku prejaví úctu mamám

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Košice 11. mája (TASR) – Úctu a lásku svojim mamám môžu Košičania opäť prejaviť symbolickou prechádzkou počas sobotňajšej (12. 5.) akcie Míľa pre mamu v areáli Kasární/Kulturparku. V poradí 15. ročník podujatia organizuje Rodinné centrum Stonožka.

Najmenší účastníci sa môžu tešiť na pestrý program, ktorý odštartuje o 10.00 h dvojica pesničkárov pre deti - Paci Pac. "Nebudú chýbať tvorivé dielne, športové disciplíny, skákacie hrady, kolotoč, tanečné vystúpenia, maľovanie na tvár, balónová show, maskoti, vláčik, minidiskotéka a divadielko Uja Ľuba Ako išlo vajce na vandrovku," informovali organizátori. Pre mamičky je pripravený Tanec v nosičoch a šatkách či personálne poradenstvo pri návrate do práce. Do programu sa pripája aj knižnica pre deti Litpark. Symbolická prechádzka sa začne o 11.30 h.

Súčasťou Míle pre mamu bude vytvorenie srdiečkovej reťaze s odkazom lásky a vďaky. Koniec podujatia je plánovaný na 13.00 h.

V roku 2017 symbolickú míľu pre svoju mamu prešlo v košickom Kulturparku 1004 účastníkov. Deti vytvorili srdiečkovú reťaz dlhú 47 metrov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.