V rómskej osade pripravujú Sečovce komunitné centrum

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Sečovce 21. mája (TASR) – Mesto Sečovce realizuje v rómskej osade projekt výstavby komunitného centra. Do prevádzky by podľa radnice malo byť dané od augusta tohto roka. Projekt novostavby je financovaný cez eurofondy s nákladmi zhruba 230.000 eur bez DPH.

"Mesto Sečovce pri počte viac ako 2000 obyvateľov marginalizovanej skupiny obyvateľstva nemá komunitné centrum. Pripravujeme plán fungovania a prevádzkovania s patričným odborným personálnym obsadením," uviedol pre TASR primátor mesta Jozef Gamrát.

Zákazka na výstavbu cez verejné obstarávanie je hradená z 95 percent z fondov EÚ a štátneho rozpočtu, spoluúčasť mesta je vo výške päť percent.

Komunitné centrum na kraji rómskej osady predstavuje jednopodlažný objekt zastrešený pultovou strechou. Novostavba má pôdorys v tvare obdĺžnika o rozmeroch 24,4 x 13,8 metra. Zmluvu na výstavbu uzavrelo mesto so spoločnosťou ROB-Jo 2. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.