Prvú júnovú sobotu v SĽUK-u oslavujeme Deň detí

Foto: SĽUK

Bratislava 22. mája (OTS) - Medzi bohatými aktivitami si na svoje prídu nielen naši najmenší ale aj dospelí návštevníci. Začiatok podujatia je o 13:00 hod.

Deti ale i dospelí si počas sobotňajšieho poobedia v SĽUK-u budú môcť vytvoriť dekoratívne alebo úžitkové predmety v Remeselných tvorivých dielňach, ktorých súčasťou bude napr. drotárstvo, výroba modranskej keramiky, maľovanie vajnorských ornamentov so Školou vajnorských tradícií.

Program Dňa detí v SĽUK-u spestria predstavenia bábkových divadiel, zavíta k nám pouličné bábkové divadlo Teatro Pimprle z Českej republiky, tradičné bábkové divadlo Teatro Carnevalo z Bratislavy, ktoré sa predstaví s maňuškovou komédiou „Gašparko a zázračná skrinka“ alebo tradičné marionetové divadlo Ivana Gontka, Tyjátr. SĽUK uvedie aj tanečnú veselohru pre deti, Gašparko.

O hudobnú zábavu sa postará Julián „Pánko“ Ratica, muzikant ktorého cieľom je zabaviť všetky vekové kategórie - od škôlkára až po starého otca. Zmes rôznych hudobných žánrov ako swing, bosanova, jazz, rock alebo aj skladby okorenené orientálnymi vplyvmi, potešia malých aj veľkých. Súčasťou vystúpenia bude aj interaktívny hudobný mini workshop. V rámci koncertu sa deti naučia hrať na rôzne rytmické nástroje - budú tak mať možnosť zahrať si priamo s kapelou.

Z celodenných aktivít už tradične nebude chýbať pikniková zóna, kde si môžu návštevníci priniesť vlastné dobroty a oddýchnuť si, zapletanie vrkočov či maľovanie na tvár. V Školičke tanca sa deti naučia ľudové tance a v speváckej súťaži zaspievajú svoje obľúbené pesničky.

Posilniť sa návštevníci budú môcť dobrotami z tradičnej ľudovej kuchyne, pripravené budú párance z Pukanca, podpecníky a ďalšie dobroty.

Vstup na podujatie je voľný, s výnimkou Remeselných tvorivých dielní (1€) a tanečnej veselohry Gašparko (4€).
Zmena programu vyhradená!
Deň detí v SĽUK-u organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív a Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru.
Podujatie sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia.

Viac na:
www.sluk.sk
www.facebook.com/sluk.sk

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.