Izraelský minister plánuje výstavbu ďalších bytov v Predjordánsku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 24. mája (TASR) - Izraelský minister obrany Avigdor Lieberman požiada o zrýchlenú výstavbu 2500 nových bytov v Predjordánsku v roku 2018, píše agentúra AP.

Liebermanova kancelária zverejnila vo štvrtok vyhlásenie, podľa ktorého minister plánuje naplniť svoj záväzok rozšíriť výstavbu na území Predjordánska a návrh predloží nasledujúci týždeň. Okrem dostavby plánovaných 2500 bytov bude Lieberman podľa vlastných slov presadzovať stavbu ďalších 1400 bytov, ktorých realizácia je aktuálne v štádiu projektovania a postaviť by ich mali neskôr.

Predjordánsko a východnú časť Jeruzalema obsadil Izrael počas tzv. šesťdňovej vojny v roku 1967. Tieto územia majú spolu s pásmom Gazy tvoriť budúci palestínsky štát, o ktorého vznik sa Palestínčania už dlhodobo usilujú.

Izrael rozlišuje medzi osadami povolenými vládou a nelegálnym osídlením, ktoré je legalizované dodatočne zákonom. Z medzinárodného hľadiska sú ale všetky takéto osady nelegálne a predstavujú prekážku pre blízkovýchodný mierový proces.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.