Šéf strany Podemos prežil hlasovanie o dôvere za spornú kúpu vily

Líder španielskej strany Podemos Pablo Iglesias. Foto: TASR/AP

Madrid 28. mája (TASR) - Vodca španielskej radikálnej ľavicovej strany Podemos (Môžeme) Pablo Iglesias a jeho partnerka prežili hlasovanie o dôvere, vyvolané ich rozhodnutím kúpiť si luxusnú nehnuteľnosť. Informovala o tom v pondelok spravodajský server BBC.

Iglesias a hovorkyňa strany Irene Monterová čelili obvineniam z pokrytectva po tom, čo zaplatili 600.000 eur za luxusnú vilu s bazénom a záhradou na predmestí Madridu.

Iglesias predtým kritizoval politikov, ktorí žijú "vo vilách". Pár neskôr vysvetlil, že na kúpu domu si požičal 540.000 eur, ktoré bude splácať 30 rokov.

Na on-line hlasovanie o dôvere vyzvali ešte začiatkom tohto mesiaca po vlne pobúrenia, ktoré nasledovalo po ich rozhodnutí nehnuteľnosť kúpiť. Pár nakoniec získal 68,4 percenta zo zhruba 190.000 hlasov.

Iglesias a Monterová, ktorí spolu čakajú dvojičky, kúpu vily odôvodnili tým, že dom bude pre ich vlastnú potrebu a nešlo o žiadnu pochybnú investíciu, píše BBC.

Strana Podemos vznikla v roku 2014, aby zastupovala záujmy "ľudí" proti "kaste", ako vtedy jej predstavitelia nazývali politické a podnikateľské elity Španielska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.