Jarjabek: Otázka interrupcií by sa dala vyriešiť referendom

Dušan Jarjabek, archívne foto. Foto: TASR - Andrej Galica

Bratislava 29. mája (TASR) - Diskusia o interrupciách by nemusela prebiehať na pôde Národnej rady (NR) SR, ale mohla by sa vyriešiť napríklad referendom. V pléne NR to navrhol poslanec Smeru-SD Dušan Jarjabek s tým, že na takomto hlasovaní by sa zúčastnili len ženy.

Koaličnému poslancovi totiž prekáža, že predstavitelia ĽSNS, ktorí presadzujú sprísnenie interrupcií, vstupujú do svedomia žien. "S veľkou nevôľou sa pozerám na to, ako pripravujú zákon pre ženy, hoci sa týka aj mužov. Preto vás prosím, prestaňte predstierať niektorí muži pôrodné bolesti. A hovorím to s veľkou láskou k nám mužom," odkázal Jarjabek poslancom ĽSNS.

Koaličný poslanec sa zapojil do debaty cez faktickú poznámku. V samotnej rozprave vystupujú takmer výlučne poslanci ĽSNS. Debata začala ešte v pondelok (28.5.) dopoludnia, pričom aktuálna schôdza sa mala skončiť v utorok o 11. hodine hlasovaním o prerokovaných bodoch. Rozprava o interrupciách však dovtedy ukončená nebola, hlasovanie o návrhu ĽSNS sa presunulo na jún.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.