Hygienici varujú pred soľou do kúpeľa v tvare koláčikov

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečnou kozmetikou. Konkrétne ide o šumivé vonné soli v tvare koláčikov. Foto: TASR - ÚVZ SR

Bratislava 30. mája (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečnou kozmetikou. Konkrétne ide o šumivé vonné soli v tvare koláčikov. "Výrobok sa môže nachádzať aj na Slovensku," upozornil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Výrobok pod názvom Fizzy Bathbomb - Koupelový Cupcake značky Bathora, vyrobený holandskou spoločnosťou nie je podľa smernice Európskeho parlamentu bezpečný. "Vzhľadom na svoj tvar, ale aj vzhľad, farbu a vôňu si ich môžu spotrebitelia, najmä deti, zameniť s potravinou a v dôsledku toho ich môžu vkladať do úst, cmúľať alebo prehĺtať, čo by mohlo zapríčiniť napríklad dusenie, otravu alebo perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva," spresnil Mikas.

Informoval, že napriek vydanému zákazu kontrolovanému subjektu uvádzať predmetný výrobok na trh, môže byť ponúkaný prostredníctvom internetových obchodov. "V prípade, že si tento výrobok spotrebiteľ už zakúpil, má právo predmetné nebezpečné výrobky vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena," informuje hlavný hygienik SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.