Colníci budú mať na letiskách počas sezóny zvýšený dohľad

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Sliač 21. júna (TASR) - Colníci z Colného úradu Banská Bystrica - pobočka Zvolen, zadržali na letisku Sliač v osobnej batožine po prílete lietadla z Egypta 11 kartónov cigariet, ktoré neboli označené kontrolnou známkou. Takýto počet je neobvykle vysoký pri dovoze v leteckej preprave. Maximálne povolené množstvo dovozu tabakových výrobkov a bezdymového tabakového výrobku pri leteckej doprave na osobu je 200 kusov cigariet (jeden kartón).

Colníci preto pred hlavnou turistickou sezónou upozorňujú občanov, že sa budú zameriavať na zvýšený výkon colného dohľadu, najmä na kontrolu batožiny cestujúcich na slovenských letiskách.

"Cestujúci zo Slovenska, ktorí boli na dovolenke v Egypte, uviedli colníkom, že si cigarety kúpili pre vlastnú spotrebu na letisku. Nakoľko však išlo o nezákonný dovoz tabakových výrobkov, colníci museli uložiť pokutu a cigarety zaistiť. Finančná správa preto odporúča dovolenkárom informovať sa o tom, čo a v akom množstve je možné zo zahraničia doviezť," uviedla v tejto súvislosti pre TASR hovorkyňa colného úradu v Banskej Bystrici Katarína Podhorová.

Cestujúcich už pred samotnou pasovou a colnou kontrolou podrobne informujú o dovoze tovaru z tretích štátov, o povolených limitoch a o zákaze dovozu tovaru, ktorý podlieha medzinárodnej dohode, o ochrane voľne žijúcich rastlín a živočíchov "CITES", ako aj o iných zákazoch a obmedzeniach vzťahujúcich sa na neobchodný tovar.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.