Česká ministerka obrany Šlechtová nebude v druhej Babišovej vláde

Na archívnej snímke Karla Šlechtová Foto: TASR/Dano Veselský

Praha 22. júna (TASR) - Súčasná česká ministerka obrany Karla Šlechtová (ANO) v piatok oznámila, že nebude v druhej vláde premiéra Andreja Babiša. Píše o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Túto informáciu sa od českého predsedu vlády Šlechtová dozvedela telefonicky. "Jednoducho mi povedal, že nebudem súčasťou nového návrhu vlády," povedala Šlechtová. Mená všetkých kandidátov chce Babiš oznámiť popoludní. Špekuluje sa, že sa na post šéfa českého rezortu obrany sa presunie minister vnútra Lubomír Metnar, približuje iDNES.cz.

O tom, že Šlechtová nebude v menšinovej vláde ANO a Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD), ktorú majú podporovať komunisti, sa hovorilo už dlhšie.

Šlechtová neuviedla dôvod, prečo už v novej Babišovej vláde nebude. "Pán predseda nič nezdôvodňuje," doplnila. Pred stretnutím vlády povedala, že sa jej Babiš pýtal na rôzne armádne zákazky vrátane nákupu mobilných radarov.

"Takže tam môže samozrejme byť súvislosť so zbrojnými zákazkami aj zbrojnými firmami v Českej republike," domnieva sa ministerka. O svojej budúcnosti jasno nemá, špekuluje sa však o tom, že by mohla zamieriť na niektorý veľvyslanecký post. Hovorí sa o Japonsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.