Oznámenia o výške poistného dostalo vyše 211.000 živnostníkov a SZČO

Ilustračná snímka. Foto: TASR Michal Svítok

Bratislava 24. júla (TASR) - Všetci živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) by už v týchto dňoch mali mať vo svojich poštových alebo elektronických schránkach oznámenie zo Sociálnej poisťovne, ktoré sa týka platieb poistného pre nové obdobie.

"Sociálna poisťovňa eviduje 211.847 odoslaných zásielok. Je dôležité venovať im náležitú pozornosť, pretože obsahujú všetky potrebné informácie, ako napríklad výšku poistného, číslo účtu, na ktorý budú poistné od augusta uhrádzať, identifikačné symboly – presný variabilný a špecifický symbol, ktoré zaručujú, že platba bude priradená k ich menu a k správnemu obdobiu," upozorňuje Peter Višváder, hovorca poisťovne.

Rozoslané oznámenia súvisia s termínom 1. júl, ku ktorému sa každoročne prehodnocuje vznik a zánik povinného sociálneho poistenia, vymeriavací základ a výška poistného. Ďalším dôležitým termínom je 8. august 2018, do ktorého sú živnostníci povinní prvýkrát zaplatiť poistné v novej výške.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.