CBRE: Rok 2040 bude obdobím permanentných a zásadných zmien

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 24. júla (TASR) – Rok 2040 bude obdobím permanentných a zásadných zmien. Dáta zmenia spôsob správania sa v biznise, čo ovplyvní klientov, zamestnancov a firmy. Všetko bude k dispozícii na požiadanie, talenty, budovy, tovar i služby. Uvádza v prognóze ako bude fungovať svet v roku 2040 poradensko-realitnej spoločnosti CBRE na základe prieskumu medzi svojimi klientami, ktorú v utorok poskytla médiám.

Viac ako 50 % zamestnancov budú pracovníci, ktorých najmú len na konkrétny projekt. Pracovné pozície budú čoraz častejšie bez špecifikácie konkrétnej lokality. Krízu v oblasti skúseností budú riešiť pomocou hologramov a avatarov, pokračuje prognóza. „Aj napriek tomu, že technológie preniknú do každej sféry života, človek a jeho väzby zostanú naďalej rozhodujúce," píše sa v prognóze.

Používanie dronov, hyperloopov a autonómnych vozidiel zmení dochádzanie a reštrukturalizuje mestá. Aj keď bude virtuálna práca bežná, ľudia budú chcieť naďalej získať skúsenosti, ktoré poskytne práca v tvoriacich sa mega metropolách. „Tie budú klásť dôraz na zelené priestranstvá a mestské farmy, pretože udržateľnosť bude výrazne v popredí," predpokladá spoločnosť s tým, že obnoviteľná energia bude samozrejmosťou, pričom budovy si ju budú vytvárať samé a budú ju zdieľať medzi sebou.

Podľa prognózy majú prísť časy zdieľania a menej tradičného prístupu k vlastníctvu. „Vlastníctvo primárnych nehnuteľností zostane aj naďalej, najmä v podobe jedinečného pracovného prostredia a luxusných priestorov, tieto však budú menšie a prenajímané na dlhšiu dobu," prognózuje spoločnosť s tým, že všetko ostatné bude zdieľané.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.