Po raketovom útoku na Kábul sa rozpútali boje s ozbrojencami

Afganský bezpečnostný dôstojník zameriava na dom, v ktorom sú ukrytí útočníci 21. augusta 2018 v Kábule. Foto: TASR/AP

Kábul 21. augusta (TASR) - Špeciálne jednotky afganskej polície bojovali v utorok s ozbrojencami z radikálneho hnutia Taliban, ktorí sa po vystrelení najmenej desiatich rakiet na diplomatickú štvrť metropoly Kábul ukryli v jednej budove v hlavnom meste. Informuje o tom agentúry AP a DPA.

Podľa polície sa v tomto objekte vo východnej časti Kábulu ukrývalo najmenej šesť militantov. Bezpečnostné zložky následne na budovu zaútočili streľbou z vojenských vrtuľníkov. Svedkovia uviedli, že z miesta sa sporadicky ozývala streľba.

K raketovému útoku na diplomatickú štvrť došlo počas prejavu afganského prezidenta Ašrafa Ghaního pri príležitosti sviatku íd al-adhá, ktorý si dnes moslimovia pripomínajú. Niekoľko rakiet dopadlo do blízkosti prezidentského paláca, amerického veľvyslanectva a budov NATO.

Afganské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že zranenia utrpeli najmenej dvaja ľudia. Zvuk vybuchujúcich rakiet bolo počuť aj v naživo vysielanom prejave prezidenta Ghaního, ktorý následne svoje posolstvo prerušil a povedal: "Ak si myslia, že raketový útok Afgancov zastraší, mýlia sa."

Povstalci hnutia Taliban odmietli Ghaního ponuku na trojmesačné prímerie a ohlásili pokračovanie útokov proti afganskej vláde a jej zahraničným spojencom.

"Sú tu skupiny, ktoré pokračujú v násilí, vystreľovaním rakiet však nemôžu zastaviť pokrok afganského ľudu," povedal Ghaní v reakcii na najnovšie útoky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.