Zákon proti byrokracii vstúpi do platnosti už v septembri

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 24. augusta (TASR) – Od 1. septembra vstupuje do účinnosti zákon proti byrokracii. O tom, čo presne prinesie občanom, informuje Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) na novom portáli www.stopbyrokracii.sk.

Od prvého septembra už občania pri administratívnom vybavovaní nemusia nosiť listy vlastníctva a výpisy z obchodného a živnostenského registra. Úradníci ich získajú sami z elektronických registrov štátu, uvádza odbor komunikácie a protokolu úradu.

Vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) uviedol, že web prináša ucelené informácie o zákone a návody, ako postupovať pri odbúravaní administratívnej záťaže občanov, o ktorú sa úrad dlhodobo snaží.

Stránka je určená občanom i zamestnancom verejnej správy. Občania na stránke nájdu celé znenie zákona proti byrokracii a môžu napísať podnet, ak po nich úradník bude vyžadovať  potvrdenie, na ktoré podľa nového zákona už od 1. septembra 2018 nemá oprávnenie. Zamestnancom verejnej správy web ponúka školiace materiály, príručky a metodické usmernenie, uzatvára odbor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.