Tatran Prešov má vysoké ciele, komplikáciou zranenia Kasala a Rábeka

Na snímke zľava kapitán tímu Martin Straňovský, tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža a generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický počas predsezónnej tlačovej konferencie hádzanárskeho klubu Tatran Prešov 24.augusta 2018 v Prešove. Foto: TASR/Roman Hanc

Prešov 24. augusta (TASR) - Počas najbližšieho víkendu budú mať hádzanári Tatrana Prešov možnosť získať prvú tohtosezónnu trofej. Na súboje o Československý pohár sa naladili víťazstvom na prípravnom turnaji v Doboji, no trénerovi Slavkovi Golužovi pokazili náladu zranenia Michala Kasala a Olivera Rábeka. Aj bez nich sú na domácom turnaji v pozícii favorita, s vysokými ambíciami pôjdu aj do Ligy majstrov a SEHA ligy.

"Pôjde aj o prestíž, pretože aj české tímy považujú tento turnaj za súboj o majstra Československa. Turnaj je veľmi dobre pripravený a jeho súčasťou bude spomienka na 25. výročie posledného federálneho titulu Tatrana. V rámci pripomenutia počas finále oceníme majstrov pamätnými plaketami," prezradil generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Prešovčania sa chcú v prvej súťažnej previerke sezóny prezentovať vo víťaznom svetle. V konkurencii českého majstra z Karvinej, vicemajstra z Plzne a slovenského vicemajstra z Topoľčian si iné ako ďalšiu trofej do bohatej vitríny nepripúšťajú. "Neberieme nič iné ako obhajobu vlaňajšieho prvenstva z Plzne. Bez ohľadu na citeľnosť našich zranení sme favorit. Máme celkovo 19 hráčov, k dispozícii ich bude 17, ktorí si musia svoju robotu odviesť naplno," poznamenal Benický.

Prešovčania sa pred Československým pohárom víťazne naladili po triumfe na 50. ročníku turnaja majstrov v Doboji. "Naša hra nebola perfektná, vyskytli sa aj nejaká chyby, ale turnaj sme vyhrali zaslúžene. Vo víťazstvách chceme pokračovať aj v ďalších zápasoch. Verím, že v domácom turnaji o Československý pohár nás príde povzbudiť veľa divákov," uviedol kapitán tímu Martin Straňovský. Optimistické naladenie do víkendového turnaja mierne kazí zdravotný stav Michala Kasala a Olivera Rábeka. Obaja stabilní členovia kádra sa trápia so zraneniami s otáznou dĺžkou absencie. "Mišo si vo finále turnaja v Doboji podvrtol členok. Nemal by to mať potrhané, iba natiahnuté, no čakáme na výsledky magnetickej rezonancie. Predpokladáme však, že nejaký čas potrvá, kým sa bude môcť vrátiť. Nepríjemnou správou je aj zranenie Olivera Rábeka. Toho sme sa už snažili zapojiť do kontaktného tréningu a hoci to prvé dva dni vyzeralo dobre, na tretí deň pocítil pri pokuse o streľbu bolesť v mieste, ktoré mal operované. Ťažko dávať prognózu, potrebuje to najmä pokoj, keďže tam má opuch. Sú to pre nás citlivé straty dvoch vysokých hráčov," poznamenal Benický. Zo situácie nemá radosť ani tréner Goluža. "Obaja sú dôležití hráči nášho tímu, ktorých nie je jednoduché nahradiť. Máme prakticky iba jeden tréning na to, aby sme pozmenili koncepciu našej hry a prispôsobili ju okolnostiam. Ja som poriadne ani nespal, keď som zistil, že máme taký krátky čas na zmenu v príprave na domáci turnaj."

V prešovskom tíme nenastali v medzisezónnom období veľké zmeny. Odišli iba Petar Abramovič a Radovan Pekár, ktorý ukončil kariéru. Nahradili ich Martin Straňovský a Francúz Titouan Afanou Gatine. "Dojem z nich je veľmi dobrý. Dostali sme od nich to, čo sme očakávali. Martin priniesol skúsenosti, ktoré sa ukázali už v Doboji. Nakopol mužstvo, je to dobrý motivátor a navyše je veľkým prínosom aj po hernej stránke. Francúz Gatine priniesol prvky, ktoré v mužstve chýbali. Má trochu iný štýl hádzanej. Chlapci veľmi dobre zapadli do mužstva aj vďaka menšej rotácii. Momentálne máme naozaj zohrané mužstvo, no naším cieľom bolo udržať kostru mužstva a spraviť iba minimum zmien. Káder je stabilizovaný a po príprave máme z neho veľmi dobrý pocit," netajil Benický.

Rovnako ako v nedávnych sezónach, aj v ročníku 2018/2019 bude Tatran bojovať na štyroch frontoch. K slovenskej extralige a Slovenskému poháru si opäť pridá aj zápasy v medzinárodnej SEHA lige a tentoraz aj v hlavnej fáze Ligy majstrov. So stabilizovaným kádrom pod vedením Slavka Golužu si trúfa. "V tohtoročnej edícii SEHA ligy nebudú silné slovinské tímy ako Celje alebo Gorenje. Aj preto si trúfame na vysoké ciele. Chceme si vybojovať účasť na turnaji Final Four. V Lige majstrov bude ťažký každý súper a myslím si, že všetky tímy budú silné najmä doma. To musí platiť aj v našom prípade. Domáce zápasy musíme vyhrávať a nejaké body vziať aj od súperov. Latka je postavená vysoko, program bude, tradične, nabitý. V slovenskej extralige chceme dať viac priestoru hráčom, ktorí nedostanú toľko priestoru v Lige majstrov a SEHA lige. Obhajoba titulu však bude prirodzeným cieľom. Zaujímavou zmenou bude Slovenský pohár, ktorý vyvrcholí na záverečnou turnaji Final Four v marci, a na ktorom sa pokúsime o ďalší titul," uviedol Benický.

Československý pohár 2018, program:

sobota 25. augusta:

17.00, HK Agro Topoľčany - HCB Karviná
19.00, Tatran Prešov - Talent M.A.T. Plzeň

nedeľa 26. augusta:

15.45, o 3. miesto
18.00, finále

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.