UVIAZLI V HORÁCH: Búrky v Rakúsku odrezali cestu desiatkam ľudí

Ilustračná snímka Foto: TASR AP

Saalbach-Hinterglemm 24. augusta (TASR) - Približne 200-300 ľudí je uväznených v horskom údolí Glemmtal v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Mohutný zosuv pôdy vyvolaný prudkou búrkou tam vo štvrtok večer zablokoval jedinú prístupovú cestu, informovala agentúra APA.

Miestne úrady uviedli, že v prípade potreby budú tieto osoby - miestni obyvatelia i turisti - evakuované. Ak to nebude možné lesnými cestami, uvažuje sa o tom, že o pomoc bude požiadaná armáda.

Prudké búrky spôsobili rozsiahle materiálne škody na viacerých miestach Salzburska. Najviac postihnutý bol región Pinzgau ležiaci juhovýchodne od Salzburgu, kde sa nachádza aj údolie Glemmtal. Pre obce Maishofen, Viehhofen a Saalbach-Hinterglemm, kde voda zatopila pivnice a garáže, vydala civilná ochrana varovanie.


Podľa šéfa miestnych hasičov Franza Fritzenwangera veľké množstvo zrážok spôsobilo rozsiahle záplavy a prerušenie dodávok pitnej vody v niektorých oblastiach. Výčiny počasia v tejto časti Rakúska si nevyžiadali obete ani zranených.

V obciach Golling a Grossarl zapríčinili blesky lesné požiare. Jeden blesk udrel do 30 kilovoltového vedenia, pričom od roztrhnutého vodiča sa chytil vysušený les.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.