Pred cyperským prezidentským palácom protestovali tisíce učiteľov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nikózia 29. augusta (TASR) - Niekoľko tisíc učiteľov základných a stredných škôl pochodovalo v utorok pred cyperským prezidentským palácom v metropole Nikózia. Protestovali tak proti úsporným opatreniam, ktorými chce vláda v ich rezorte znížiť výdaje patriace k najvyšším v Európskej únii, priblížila agentúra AP.

Vedúci učiteľských odborov tvrdia, že opatrenia oslabia kvalitu verejného vzdelávania. Hnevá ich tiež fakt, že ministerstvo školstva takéto úpravy, medzi ktorými je napríklad aj predĺženie pracovného času pre niektorých profesijne starších pedagógov, zaviedlo bez toho, aby by ich s učiteľmi najskôr prediskutovalo.

Na cyperských základných a stredných školách sa začne učiť - ako obvykle - už v septembri, učitelia však budú hlasovať o možnom štrajku vrátane svojho upustenia od aktivít, ktoré na pôde škôl vykonávajú pomimo bežnej výučby.

Spor s pedagógmi sa minulý týždeň pokúšal vyriešiť cyperský prezident Nikos Anastasiadis, jeho snaha však skončila neúspechom, dodala AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.