Rast maloobchodných tržieb v Nemecku sa spomalil viac, než sa čakalo

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Wiesbaden 31. augusta (TASR) - Maloobchodné tržby v Nemecku spomalili v júli tempo rastu, pričom rozsah spomalenia bol výraznejší, než sa očakávalo. Ukázali to v piatok zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Tržby v nemeckom maloobchode sa v júli zvýšili v medziročnom porovnaní o 0,8 %. Oproti vývoju v júni to predstavuje výrazné spomalenie tempa rastu, keďže v júni rast dosiahol 2,7 %. Analytici so spomalením počítali, predpokladali však, že rast dosiahne aspoň 1,3 %. Pozitívom je, že júlový vývoj znamená rast maloobchodných tržieb druhý mesiac po sebe.

Pod júlový rast maloobchodných tržieb sa o niečo výraznejšie podpísali nepotravinové produkty. Tržby z ich predaja vzrástli medziročne o 0,9 %. Tržby z predaja potravín, nealkoholických nápojov a tabakových výrobkov sa zvýšili o 0,6 %.

Medzimesačne sa tržby v maloobchode v júli znížili, a to výraznejšie, než sa očakávalo. Pokles dosiahol 0,4 %, zatiaľ čo ekonómovia počítali s poklesom o 0,2 %. Na porovnanie, v júni sa maloobchodné tržby v Nemecku medzimesačne zvýšili o 0,9 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.