Vláda Čiernej Hory zvažuje zrušenie rozhodnutia o pripojení k Srbsku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podgorica 1. septembra (TASR) - Vládnuca Demokratická strana socialistov Čiernej Hory (DPS) má v úmysle predložiť parlamentu uznesenie o zrušení rozhodnutia tzv. Podgorickej skupštiny z roku 1918. Informoval o tom v piatok spravodajský server B92.net s odvolaním sa na denník Pobjeda.

Podľa interpretácie súčasnej čiernohorskej vlády a niektorých historikov totiž Veľké národné zhromaždenie srbského národa v Čiernej Hore v roku 1918 (Podgorická skupština) bolo organizované v rozpore s bývalou ústavou Čiernej Hory a jej právnym systémom.

Podgorická skupština 26. novembra 1918 prijala rozhodnutie o pripojení Čiernej Hory k Srbsku, poznamenal server B92.net.

Súčasná vláda v Podgorici sa však domnieva, že rozhodnutie Podgorickej skupštiny zrušilo suverénny, medzinárodne uznávaný štát, ktorý mal svoju ústavu, vládcu, národné zhromaždenie ako ústavodarný a zákonodarný orgán, vládu a právny systém.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.