Talianska herečka Ornella Mutiová by chcela ruské občianstvo

Ornella Mutiová. Foto: www.facebook.com

Moskva 4. septembra (TASR) - Talianska herečka Ornella Mutiová má záujem o ruské občianstvo. Informovala o tom agentúra RIA Novosti, ktorá súčasne uviedla, že príslušnú žiadosť Mutiová ešte nepodala.

Mutiová má v Rusku právo na pobyt a v Moskve vlastní aj byt. "Nemám občianstvo, ale chcela by som (ho) mať," uviedla herečka pre ruské médiá.

Dodala, že Rusko má rada a snaží sa tam prichádzať čo najčastejšie. V Moskve je aj teraz, pretože účinkuje v hre Krištáľový palác, ktorá bude mať premiéru 10. septembra v Kremeľskom paláci. Mutiová v predstavení hrá cárovnú Annu Ivanovnu (1693-1740), hovorí pritom po rusky.

V rozhovore pre ruské médiá Mutiová vysvetlila, že jej stará matka a starý otec pochádzali z Petrohradu, "aj preto som dlho túžila vedieť viac o ruských tradíciách". Spresnila, že jej starý otec bol jedným z lekárov ruského cára a stará matka bola klaviristkou. Keďže umeniu sa venovala aj jedna z jej tiet, Mutiová sa domnieva, že "(v rodine) sme umelecky založení možno aj vďaka ruským koreňom".

Mutiová vyhlásila, že "Rusku rozumie" a ľuďom, ktorí váhajú s návštevou tejto krajiny, radí, aby tam pricestovali. Dodala, že správy o Rusku v talianskych médiách sa často odlišujú od toho, čo ona v Rusku vidí na vlastné oči. Spresnila však, že o politiku sa nezaujíma.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.