V Nemecku sa začal proces medzi investormi a koncernom Volkswagen

Ilustračné foto. Foto: TASR

Branschweig 10. septembra (TASR) - V Nemecku sa začal proces medzi investormi a automobilovým koncernom Volkswagen (VW). Investori žiadajú odškodné vo výške takmer 9 miliárd eur ako kompenzáciu za straty spôsobené emisným škandálom VW, ktorý vypukol na jeseň 2015.

Prvé vypočutie v procese sa začalo v pondelok o 10.00 h SELČ v meste Braunschweig.

Súd musí rozhodnúť, či spoločnosť včas informovala trhy o probléme s nelegálnym softvérom, ktorý počas testov v laboratóriách umožnil zamaskovať skutočné hodnoty škodlivého oxidu dusíka.

VW sa v septembri 2015 priznal, že nelegálny softvér svete má namontovaných približne 11 miliónov jeho automobilov po celom svete.

Právnik koncernu Markus Pfüller na súde vyhlásil, že VW je presvedčený, že investorov o problémoch informoval. Ale Andreas Tilp, právnik zastupujúci sťažovateľov namietol, že tak urobil až pod tiažou dôkazov.

Vzhľadom na vysoký počet sťažovateľov, divákov a zástupcov médií sa proces presunul z budovy regionálneho súdu vo väčšej haly radnice. Oznámila to hovorkyňa súdu Andrea Tietzeová.

Pondelkové vypočutie je prvým z celkom 13 pojednávaní, ktoré sú naplánované do konca roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.