V Pakistane vymenovali nového šéfa vplyvnej tajnej služby

Ilustračná snímka. Foto: TASRAP

Islamabad 10. októbra (TASR) - V Pakistane vymenovali nového šéfa tamojšej vplyvnej tajnej služby ISI, ktorá hrá kľúčovú úlohu v koordinovaní pakistanskej zahraničnej politiky, aj tej, ktorá sa týka vojny v susednom Afganistane.

Armáda v stredu oznámila, že generálporučík Ásim Munír vystrieda vo funkcii generálporučíka Navída Muchtára, ktorý tento mesiac odišiel do dôchodku. Munír predtým riadil Vojenskú tajnú službu a bol aj poľným veliteľom. Tento rok mu udelili jednu z najvyšších medailí s názvom Hilál-i-Imtijáz, informovala tlačová agentúra AP.

ISI už dlho pestuje úzke vzťahy s afganským radikálnym hnutím Taliban a s ďalšími islamskými militantnými skupinami. Spojené štáty a Afganistan opakovane vyzývajú Pakistan, aby podnikal tvrdé zásahy proti týmto militantom. Pakistan tvrdí, že svoje kontakty využíva na pomoc v mierovom úsilí a že jeho vplyv na afganský Taliban je obmedzený.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.