Vyrezávané tekvice rozžiaria centrum Nitry

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Roman Hanc

Nitra 10. októbra (TASR) – Posledný októbrový piatok bude na Kupeckej ulici v centre Nitry patriť tradičnému jesennému podujatiu Piatok tekvicového. Organizátori pripravili na 26. októbra workshopy, koncert i ochutnávku gurmánskych špecialít.

Podujatie sa popoludní začne vyrezávaním tekvíc, pri ktorom budú môcť účastníci ochutnať aj rôzne tekvicové jedlá. „Najväčšia paráda príde na záver, keď po zotmení rozžiarime vyrezanými tekvicami celú Kupeckú ulicu,“ pripomínajú organizátori.

Návštevníci budú môcť ochutnať aj tekvicovú polievku, ktorú bude variť herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Eva Pavlíková. Svoju zručnosť na podujatí predvedie pri vyrezávaní tekvice aj profesionálny carvingista. Deti sa budú učiť zdobiť zeleninu v tvorivých tekvičkových dielňach, ktoré bude viesť výtvarníčka Dominika Lehocká. „Chýbať, samozrejme, nebude ani stánok s tekvicovými jadierkami a veľkým zážitkom bude určite aj koncert kapely Kris Druga,“ doplnili organizátori.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.