Rast britskej ekonomiky sa v auguste zastavil

Foto: TASR/AP

Londýn 10. októbra (TASR) - Rast britskej ekonomiky sa v auguste zastavil. Prispel k tomu pokles produkcie v stavebníctve a poľnohospodárstve, ktorý eliminoval zvýšenie produkcie v priemysle.

Obraz britskej ekonomiky za tri mesiace do konca augusta ale pôsobí lepšie, keďže v tomto období jej výkon vzrástol o 0,7 %.

V každom prípade hrubý domáci produkt (HDP) Spojeného kráľovstva bol v auguste rovnaký ako v júli, keď sa ešte medzimesačne zvýšil o 0,4 %. Analytici pritom očakávali, že v auguste sa jeho rast iba spomalí na 0,2 %, a nie zastaví.

Najnovšie údaje tiež ukázali, že priemyselná produkcia v auguste vzrástla o 0,2 %, čo je menej ako júlových 0,4 %. A zároveň výkon stavebníctva klesol o 0,7 % a poľnohospodárska produkcia sa znížila o 0,2 %.

Výkon dominantného sektora služieb tiež v auguste stagnoval po júlovom zvýšení o 0,3 %.

V medziročnom porovnaní vzrástla priemyselná produkcia v auguste o 1,3 %. To je lepší výsledok ako jej zvýšenie o 1 %, ktoré predpovedali ekonómovia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.