ZSSK v súvislosti so sviatkami vypravuje mimoriadne spoje

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 26. októbra (TASR) - Už v piatok krátko pred 14.00 h vypraví Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) smerom z hlavného mesta mimoriadny vlak R 11609 (Bratislava hl. stanica 13.48 – Košice 19.44). Tento mimoriadny rýchlik je súčasťou posilnenej dopravy, ktorú ZSSK realizuje v súvislosti s nadchádzajúcim obdobím Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých.

V období 31. 10. – 4. 11. bude vypravených celkom 11 rýchlikov, 13 regionálnych rýchlikov, dva regionálne expresy a dva vlaky EuroCity. Najviac posilových vlakov pôjde v nedeľu 4. novembra, keď bude smerom z východu vypravený aj druhý mimoriadny rýchlik R 11610 (Košice 14.16 – Bratislava hl. stanica 20.14). V rámci technických možností vlakov budú posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR a Os. Viac informácií cestujúci nájdu na stránke www.slovakrail.sk.

V utorok 30. októbra pôjdu vlaky ako v bežný pracovný deň.  

"Napriek tomu, že väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková, v záujme osobného komfortu odporúčame cestujúcej verejnosti, aby si včas zabezpečila rezerváciu miesta," radí Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.