Rast rakúskeho výrobného sektora bol najpomalší za 25 mesiacov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Viedeň 29. októbra (TASR) - Tempo rastu aktivity rakúskeho výrobného sektora v októbri kleslo na najnižšiu úroveň za viac ako dva roky. Ukázali to údaje z prieskumu banky UniCredit a spoločnosti IHS Markit, ktoré zverejnili v pondelok.

Kľúčový index továrenských nákupných manažérov (PMI) z výrobného sektora v susednej krajine sa v októbri znížil na 53,8 bodu zo septembrových 55 bodov. Hodnota indexu vyššia ako 50 bodov však znamená, že dané odvetvie stále rastie.

Prieskum tiež odhalil, že nové objednávky sa v októbri zvýšili len mierne, najmenej od augusta 2016, pričom vývozné objednávky opäť klesli.

Rakúski výrobcovia v októbri ďalej zvyšovali počet svojich pracovných síl a odôvodnili to snahou o rozšírenie kapacity. Napriek tomu bolo októbrové tempo tvorby pracovných miest najslabšie od februára minulého roka.

Pokiaľ ide o náklady, októbrový prieskum ukázal prudký nárast priemerných cien vstupov vo výrobnom sektore. Aj výrobné ceny sa v dôsledku toho zvýšili, ale najmenej od marca 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.