FRUSTROVANÍ KOŠIČANIA PO PREHRE: Taký zápas sa už nesmie zopakovať

Na snímke domáci fanúšikovia HC Košice sledujú duel za stavu 3:6 v druhej tretine zápasu 19. kola Tipsport Ligy HC Košice - MAC Budapešť 2. novembra 2018 v Košiciach. Foto: TASR - Milan Kapusta

Košice 3. novembra (TASR) - Ťažko sa hráčom a trénerom HC Košice hodnotil zápas 19. kola Tipsport ligy proti MAC Budapešť. "Oceliari" sa chceli proti maďarskému tímu nakopnúť po dvoch prehrách v rade, no stal sa presný opak. Prehru 4:8 ťažko niesli aj ich fanúšikovia, samotní hráči si však uvedomujú, že "zápas-blbec" môžu čiastočne napraviť už v nedeľu proti Nitre.

Košickí hokejisti mali za sebou dve prehry zhodným výsledkom 1:3 s Banskou Bystricou a Trenčínom. Ich fanúšikovia nepochybovali, že v domácom prostredí si proti dovtedy poslednému tímu tabuľky napravia renomé. Preto sa nestačili čudovať, keď domáci tím už od prvých minút gólovo strácal a v polovici zápasu prehrával už 1:5. "Postupne sme sa aj dostávali späť do zápasu, no vždy sme dostali gól, ktorý nás vrátil späť a už sme to nedokázali otočiť," uviedol útočník Peter Galamboš, ktorý v prvej tretine upravil na priebežných 1:1.

Dojem z výkonu domácich hráčov čiastočne napravili 4 strelené góly, ale na 8 inkasovaných v domácom prostredí si z divákov pamätá iba málokto. Z tribún sa v závere zápasu ozývalo aj ironické "desať, desať," či pokrik "takú hanbu sme tu ešte nemali."

"Absolútne nič nám nevyšlo. Hráči Budapešti hrali dobre, mali zabezpečenú obranu a ťažko sa nám prechádzalo do útočného pásma. Dostali sme zbytočné rýchle góly a to sa nemôže stávať. Neustrážili sme súperových hráčov v útočnom pásme, tí to využili. Aj taký vie byť hokej. Dúfam, že takýto duel už nezažijeme a prídu iba lepšie zápasy. V prestávkach padli aj tvrdšie slová. Každý z nás chcel ísť do toho s najlepším úmyslom. Netreba však mať dlho sklonené hlavy. Verím, že takýto výsledok nás môže aj nabudiť," poznamenal krídelník Dávid Šoltés.

Tréner Roman Šimíček po prehre v Trenčíne kritizoval výkony niektorých hráčov, tých však nemenoval. Faktom však je, že do zápasu s Budapešťou nenastúpili útočníci Tomáš Netík a Gabriel Spilar. "Máme v tíme hráčov, od ktorých čakáme viac a veríme, že niečo takéto ich donúti poctivo pracovať. Košice chcú byť hore v tabuľke a vyhrávať. K tomu je potrebné, aby každý hráč prvej, druhej, tretej i štvrtej formácie podával stopercentný výkon," uviedol asistent trénerov Peter Bartoš.

Po zápase s Budapešťou sa skúsenejším hráčom nechcelo pred médiá, na pozápasovú tlačovku neprišiel ani jeden z dvojice hlavných trénerov Šimíček - Šimurda, ale asistent Peter Bartoš. Hoci prehra s maďarským tímom bola aj pre neho mimoriadne bolestivá, uvedomoval si, že aj takéto momenty prináša hokej a dôležité bude uzavrieť obdobie pred prvou reprezentačnou prestávkou lepším výsledkom aj výkonom. "Každý, kto robil šport, vie, že niekedy sa to môže stať. Nič vám nevyjde a vezie sa to po celý zápas. Aj ja som to zažil vari v každej sezóne. Iba tvrdá práca nás posunie ďalej. Hovorí sa tomu deň - blbec. Chlapci stále chceli niečo spraviť s tým zápasom, ale nešlo to. Dôležité bude naďalej tvrdo pracovať. Doteraz sme pracovali naozaj poctivo a niekam sme sa dostali, ale týmto výsledkom sme si to pokazili. Musíme sa vrátiť na cestu, na ktorej sme boli pred zápasom s Budapešťou," poznamenal Bartoš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.