Rezort školstva vyhlási výzvu na podporu zvýšenia gramotnosti

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Bratislava 5. novembra (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR ako sprostredkovateľský orgán pre prioritnú os Vzdelávanie Operačného programu Ľudské zdroje vyhlási výzvu za účelom zvýšenia kvality vzdelávania na gymnáziách v oblasti čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti. Rezort školstva na svojom webe informuje, že žiadať o prostriedky budú môcť gymnáziá.

MŠVVaŠ na tento zámer vyčlení finančné prostriedky vo výške 20 miliónov eur. "Výzva je určená pre všetky kraje, vrátane Bratislavského samosprávneho kraja. Pre školy v menej rozvinutých regiónoch je určených 18,5 milióna eur a 1,5 milióna eur je pre školy Bratislavského samosprávneho kraja ako viac rozvinutého regiónu," poznamenalo ministerstvo.

Výzva bude zameraná na žiakov gymnázií, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ako aj na pedagogických a odborných zamestnancov gymnázií.

V rámci projektov bude možné podporiť realizáciu mimoškolskej činnosti, na ktorú sa neuplatňuje vzdelávací poukaz, a ktorá nie je realizovaná v rámci výchovného programu, zaradenia extra hodín, vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov vrátane zakladania pedagogických klubov.

Schvaľovanie projektov sa uskutoční systémom hodnotiacich kôl až do vyčerpania alokácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.