V Marseille sa zrútila budova

Hasiči zasahujú po zrútení budovy v blízkosti marseillského Starého prístavu 5. novembra 2018. Foto: TASR/AP

Marseille 5. novembra (TASR) - Najmenej dvoch zranených si v pondelok vyžiadalo zrútenie dvoch budov v centre mesta Marseille na juhu Francúzska. Podľa médií sú zranenými osobami náhodní okoloidúci. Ich zranenia sú ľahké.

S odvolaním sa na policajnú prefektúru regiónu Bouches-du-Rhône o tom informovala televízia France 3. Televízia BFM TV uviedla, že zrútenie hrozí aj ďalšej budove v ulici.

Dejisko nešťastia, ulicu Rue d'Aubagne, polícia úplne uzavrela. Na miesto povolali 41 hasičov, 18 áut a dva špecializované tímy so psami - s úlohou preveriť, či pod ruinami nie sú ľudia. Podľa správcu bytových domov bolo v objektoch 12 bytov.

Oblastná prefektúra zverejnila na Twitteri fotografie, ktoré ukazujú, že z budov zostala iba kopa sutín a drevených trámov. Ľudí v okolí vyzvala, aby sa miestu udalosti blízko marseillského Starého prístavu vyhýbali a uľahčili prístup zasahujúcim zložkám.

Starostka danej mestskej časti Sabine Bernasconiová uviedla, že objekty boli v zlom stave a úrady nariadili vysťahovanie obyvateľov. Nemohla však vylúčiť možnosť, že sa nejaké osoby zdržiavali vnútri ilegálne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.