Študent, ktorý v Kerči zabil 20 ľudí, konal podľa vyšetrovateľov sám

Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto

Moskva 10. novembra (TASR) - Ruskí vyšetrovatelia dospeli k záveru, že študent, ktorý pred necelým mesiacom spustil streľbu na škole v meste Kerč na Krymskom polostrove, konal pri masakre s dvoma desiatkami obetí sám. S odvolaním sa na úrady o tom v sobotu informovali ruské médiá.

Hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom) Svetlana Petrenková po stretnutí zvolanom s cieľom posúdiť stav vyšetrovania prípadu oznámila, že vyšetrovatelia vypočuli celkovo už približne 650 osôb.

Na stretnutí sa v piatok večer zúčastnil aj šéf výboru Alexandr Bastrykin, ktorého podľa správy tlačovej agentúry TASS taktiež informovali, že vyšetrovanie pokračuje okrem iného detailným skúmaním osobnosti páchateľa a jeho motívov. Po vypracovaní psychologického portrétu vypracujú aj posmrtný psychiatrický posudok, priblížila Petrenková.

Útok sa odohral v stredu 17. októbra v popoludňajších hodinách na Kerčskej strednej odbornej škole polytechnickej (KPK). Študent posledného ročníka tejto priemyslovky, 18-ročný Vladislav Rosľakov, odpálil v školskej jedálni bombu a spustil v budove paľbu. Zabil 20 študentov a zamestnancov školy pred tým, ako spáchal samovraždu. Zranenia utrpelo vyše 70 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.