P. Pellegrini sa stretne s talianskym premiérom G. Contem

Peter Pellegrini, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Bratislava 20. novembra (TASR) - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navštívi po prvýkrát vo funkcii oficiálne Taliansko. Cesta, v rámci ktorej sa stretne s talianskym premiérom Giuseppem Contem, sa uskutoční v stredu a vo štvrtok (21.-22.11.). Oficiálnu návštevu v utorok odsúhlasila vláda.

Témami rokovania budú bilaterálne slovensko-talianske vzťahy vrátane spolupráce v oblasti obchodu a investícií, aktuálne európske a medzinárodnopolitické otázky, priblížil rezort diplomacie. Vzhľadom na nadchádzajúce predsedníctvo SR v OBSE, ktoré prevezme od januára 2019 po Taliansku, bude pozornosť venovaná aj pokračovaniu spolupráce v rámci predsedníckej Trojky OBSE.

Prvá oficiálna návšteva sa uskutoční v roku, kedy si Slovensko a Taliansko pripomínajú 25. výročie diplomatických vzťahov a 100. výročie vzniku Československa, pri ktorom dôležitú úlohu zohralo aj Taliansko. Pellegrini v rámci nej tiež položí v Ríme veniec na Oltár vlasti a navštívi veliteľstvo operácie Eunavfor Med Sophia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.