V Prešove pribudli nové bezpečnostné kamery

Monitorovací kamerový systém. Foto: TASR

Prešov 21. novembra (TASR) – V Prešove pribudli v uplynulých dňoch nové bezpečnostné kamery. Osem kamier osadili do viacerých častí mesta.

Podľa náčelníka Mestskej polície v Prešove Jána Andrejka kamery umiestnili na základe spolupráce s Policajným zborom v lokalitách, kde budú prínosom pre zvýšenie bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov Prešova.

Nové kamery sú umiestnené na Švábskej ulici pri zvonici, na križovatkách ulíc Solivarská - Švábska a Levočská - Remscheidská, na ulici Levočská - západ, na budove Nákupného strediska Družba, na križovatke ulíc Okružná a Požiarnická a vo vrchnej časti oblúka na Floriánovej ulici. Zároveň bola vymenená najstaršia kamera monitorovacieho a kamerového systému, ktorá slúžila 18 rokov a snímala priestor pešej zóny spolu s parkom.

Projekt bol okrem vlastných prostriedkov mesta financovaný aj dotáciou z prostriedkov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vo výške 30.000 eur.

Rovnakú sumu získali podľa Andrejka na nákup nových kamier aj na budúci rok. "Zatiaľ ešte nevieme, koľko ich bude. Závisí to od súťaže, koľko kamier nám uchádzači o realizáciu kamerového systému za tie peniaze dodajú," dodal Andrejko.

V súčasnosti má prešovská mestská polícia k dispozícii 50 kamier. Mesto monitorujú cez tri chránené pracoviská na uliciach Jarková, Justičná a Námestie kráľovnej pokoja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.