Ozbrojenci v Keni uniesli taliansku dobrovoľníčku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nairobi 21. novembra (TASR) - Neznámi ozbrojenci uniesli v utorok večer na juhovýchode Kene taliansku dobrovoľníčku a postrelili piatich ľudí. Ide o prvý únos cudzinca od prepadov spred šiestich rokov, z ktorých úrady obviňujú somálskych islamistických militantov, uviedla agentúra Reuters.

Muži ozbrojení útočnými puškami AK-47 zaútočili na dedinu Chakama a zajali 23-ročnú ženu pracujúcu pre malú taliansku charitatívnu organizáciu Africa Milele Onlus, informovala polícia.

Útočníci hovorili po somálsky a spustili paľbu po utekajúcich ľuďoch, povedal jeden zo svedkov. Päť ľudí utrpelo zranenia. Jedno dieťa postrelili do oka a druhé do stehna. Všetkých zranených previezli do nemocnice.

Iný svedok povedal, že útočníci chytili ženu, keď vyšla zo svojej miestnosti pozrieť sa, čo sa deje. "Ich cieľom bolo získať peniaze, ale k rieke sa stiahli aj s ňou," dodal.

Polícia uviedla, že útočníkov zatiaľ neidentifikovali a ich motívy sú nejasné.

Dedina Chakama sa nachádza v kenskom vnútrozemí - približne 60 kilometrov od pobrežného mesta Malindi, obľúbeného u turistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.